Projekty kuchni i łazienek

Projekty kuchni i łazienek – pomysły na modne i funkcjonalne wnętrza

Trendy w projektowaniu wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Stylistyka, która wydawała się modna jeszcze kilka lat wcześniej, dziś przestaje zachwycać. Motywy architektoniczne, będące całkiem niedawno absolutnym hitem, obecnie traktowane są już jako passe. Efektowne dekoracje w poprzednich sezonach budzące uznanie większości, teraz określa się mianem niekwestionowanego kiczu. Projekty kuchni i łazienek wymagają poszukiwania rozwiązań ponadczasowych i uniwersalnych, które nie będą wymagały co kilka lat wprowadzenia całkowitych zmian.

Najwięcej emocji u każdego prywatnego inwestora marzącego o pięknym wnętrzu budzą projekty kuchni oraz projekty łazienek. Od tego, w jaki sposób zostaną zaprojektowane i zaaranżowane te dwa pomieszczenia, w dużej mierze zależy poczucie codziennego komfortu mieszkańców. Te dwa wnętrza bywają doskonałą wizytówką gustu właściciela i jego stylistycznych upodobań, więc tym bardziej nie należy ich urządzenia traktować po macoszemu. Wymagają one od architekta wnętrz i dekoratora realizującego zlecenie szczególnej uwagi i precyzji podczas projektowania i wykonania.

Coraz większe potrzeby

Na szczęście, estetyczna świadomość ludzi od wielu lat systematycznie rośnie, a wraz z nią wzrastają nie tylko wymagania i oczekiwania. Klienci są coraz odważniejsi w urządzaniu wnętrz swoich domów i mieszkań. Z tego właśnie powodu osoby, których zainteresowanie budzą projekty kuchni 2017, wciąż starają się nadążać za aktualnymi modami poszukują nowinek w tym zakresie. Doświadczony projektant trzyma rękę na pulsie, aby nie być zaskoczonym innowacyjnymi pomysłami i nowoczesnymi rozwiązaniami, które pojawiły się podczas ostatnich targów wnętrzarskich czy architektonicznych. Eleganckie projektu kuchni, a także projekty łazienek 2017 z łatwością można znaleźć na naszych stronach. Inspirujemy, wspieramy kreatywność naszych klientów i doradzamy, pomagając stworzyć wnętrza idealnie dopasowane do ich potrzeb, a jednocześnie w pełni odpowiadające wymogom funkcjonalności i ergonomii.

Projekty kuchni – serce domu musi mieć swój styl

Kuchnia bywa nazywana sercem domu. To tutaj przygotowywane są posiłki dla całej rodziny, to w kuchni toczy się ważne rozmowy i przyjmuje się zaprzyjaźnionych gości. W związku z tym projekty kuchni są szczególnie wymagające. Muszą w harmonijny sposób łączyć funkcjonalność (wszak wnętrze kuchni ma charakter roboczy), jak i estetykę, tak aby wnętrzem można było się pochwalić i z dumą pokazać znajomym. W przypadku pomieszczeń tak wymagających znajomość najnowszych trendów obowiązujących w projektowaniu jest oczywiście przydatna, ale należy znać przede wszystkim to, co odznacza się absolutnie ponadczasowym charakterem.

Na szczególną uwagę zasługują projekty kuchni na wymiar, dające gwarancję, że każdy z elementów wyposażenia wnętrza będzie dopasowany idealnie co do centymetra. Jest to istotne zwłaszcza dla osób ceniących maksymalną precyzję wykonania. Kuchnia na wymiar pozwala uzyskać stuprocentową pewność, że nie tylko blat roboczy z wyciętym miejscem na zlewozmywak, ale i górne szafki z przeszklonymi drzwiczkami oraz półki, w których mają się znaleźć nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego, zmieszczą się nawet w niewielkiej kuchni. Poznaj ofertę

Kuchnia z wyspą

Ciekawym pod względem architektonicznym pomysłem są projekty kuchni z wyspą. Jest to rozwiązanie zapewniające maksimum wygody i ergonomii. Centralnie umieszczona wyspa pozwala na dostęp z każdej strony, ułatwiając tym samym wszystkie kuchenne prace. Jednocześnie jest to rozwiązanie niesamowicie estetyczne, a tym samym zyskujące coraz większą popularność. Kuchnie z wyspą wymagają bardzo precyzyjnego rozplanowania przebiegu wszystkich instalacji, począwszy od instalacji wodnokanalizacyjnych, poprzez gazowe i elektryczne, dlatego ich zaprojektowanie wymaga ścisłej współpracy wykonawców z architektem wnętrz. Na etapie projektowana kuchennego wnętrza warto zwrócić uwagę na kwestie związane z oświetleniem. Rozmieszczenie lamp ma znaczenie zwłaszcza w kuchniach ciemnych, pozbawionych okna, natomiast projekty kuchni z oknem muszą uwzględniać wpływ światła dziennego na warunki oświetleniowe panujące w pomieszczeniu.

Osobną kwestią jest stylistyka. Wielu klientów wybiera kuchnie zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uchodzącym współcześnie za nieco surowy, czy wręcz ascetyczny. W tym wariancie kolorystyka wnętrza może być wręcz dowolnie kształtowana, a wszystkie elementy wyposażenia charakteryzują się prostotą. Nowoczesne aranżacje dobrze prezentują się w małych kuchniach, ale przestronne pomieszczenia kuchenne z dużą ilością światła również mogą na prostocie zyskać. Osoby, które pragną poznać najmodniejsze projekty kuchni 2017, zachęcamy, aby obejrzały nasze projekty kuchni Wrocław.

Projekty łazienek – relaksujące wnętrza dla wymagających

Najistotniejszy jest dobry projekt łazienki, dzięki któremu wnętrze będzie urządzone zgodnie z upodobaniami mieszkańców, a także z najnowszymi trendami obowiązującymi w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Projekty łazienek muszą uwzględniać przede wszystkim funkcję tego pomieszczenia, chociaż względy estetyczne również są istotne. Projekty proponowane przez naszą pracownię zawierają zarówno klasyczne propozycje utrzymane w stonowanej, białej lub pastelowej kolorystyce i charakteryzujące się tradycyjnym designem, skierowane do miłośników klasycznego wystroju, jak i niebanalne pomysły na wnętrza, pozwalające uzewnętrznić kreatywność właściciela.

Klienci, których zainteresowanie budzą projekty łazienek 2017, powinni poznać nasze projekty łazienek Wrocław. Architekt wnętrz na podstawie planu mieszkania i samej łazienki (najważniejsze kwestie to kształt oraz szczegółowe wymiary wnętrza) będzie w stanie podpowiedzieć optymalne rozmieszczenia oświetlenia oraz zasugerować ciekawe i nieoczywiste rozwiązania, szczególnie ważne gdy w grę wchodzą projekty małych łazienek. Projekt łazienki Wrocław to zazwyczaj doskonała propozycja optymalnego usytuowania poszczególnych sprzętów: WC, umywalki, wanny czy, kabiny prysznicowej. Warto wziąć pod uwagę wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Począwszy od mebli łazienkowych, poprzez armaturę, aż po ozdoby nadające pomieszczeniu niepowtarzalny styl. Profesjonalne projekty małych łazienek są w stanie optycznie powiększyć małe wnętrze. Z kolei z dużych łazienek czyniąc efektowne, a zarazem przytulne pokoje kąpielowe. Z punktu widzenia klienta dużą rolę odgrywają koszty, a gdy jest dostępny projekt łazienki, cena staje się łatwa do wyliczenia.

Projekt salonu – z aneksem kuchennym, czy bez?

Projekt salonu to szczególne wyzwanie dla każdego architekta wnętrz. Salon to pomieszczenie, które jako pierwsze rzuca się w oczy po wejściu do domu czy mieszkania. Stanowi miejsce spotkań całej rodziny i pomieszczenie, w którym przyjmuje się gości. W zależności od upodobań właściciela można zdecydować się na projekt salonu z aneksem kuchennym lub wybrać kuchnię,która jest wyraźnie oddzielona od pokoju dziennego. Osoby dysponujące dużym domem mają możliwość wydzielenia osobnej jadalni poza kuchnią. Najkorzystniejsze rozwiązania może podpowiedzieć doświadczony projektant znający gust lokatorów i specyfikę mieszkania.

Projekty sypialni – aby spało się dobrze

Oferujemy także eleganckie i stylowe projekty sypialni. Dobrze zaprojektowana sypialnia to gwarancja odpowiedniego snu, dlatego zaprojektowanie tego wnętrza to ogromna odpowiedzialność. Zwykle preferowana jest ponadczasowa prostota, ale intrygującą alternatywą są sypialnie w stylu vintage lub nawiązujące do solidnej, drewnianej klasyki.

Projekty pokoju – dla dzieci i dla dorosłych

Odpowiedni projekt pokoju pozwala jego mieszkańcowi poczuć się maksymalnie swobodnie. Odzwierciedla jego gust estetyczny i potrzeby. Inaczej projektuje się pokój dla dziecka, inaczej dla kapryśnego nastolatka, a jeszcze inne wymagania musi spełnić pokój dla osoby dorosłej o ukształtowanych upodobaniach. W wielu przypadkach architekt lub projektant musi zachęcić klienta do zaakceptowania najbardziej funkcjonalnych rozwiązań.

Projekty mieszkań – wszystkie wnętrza w jednym stylu

Poza projektami poszczególnych pomieszczeń, profesjonalna pracownia zajmuje się projektowaniem i kompleksową aranżacją całych mieszkań i domów. Na projekty mieszkań Wrocław można się zdecydować nie dysponując bynajmniej ogromnym budżetem, bo rolą architekta i projektanta jest wykonać taki projekt mieszkania, który uwzględni również możliwości finansowe zamawiającego. Duże pole do popisu zapewniają projekty mieszkania na poddaszu, gdy konieczne jest wzięcie pod uwagę rozmieszczenia skosów czy okien dachowych.