12
Sie

Wizualizacja poglądowa a fotorealistyczna

Obecnie na rynku zapanowała moda na piękne wizualizacje niczym nieodbiegające od zamieszczonych w żurnalach projektowych czy też czasopismach wnętrzarskich.

Piękne zdjęcia przedstawiają zazwyczaj apartamenty lub przestronne domy, kuchnie , w których nie ogranicza nas przestrzeń, łazienki , to pokoje kąpielowe, salony to obszar, gdzie minimalizm eksponowany jest przez przestrzeń, a jedynie dominanta nadaje osobniczego charakteru. Piękne niejednokrotnie bajkowe wnętrza, to wizualizacja fotorealistyczna, która niejednokrotnie może zostać pomylona ze zdjęciem.

Wizualizacja poglądowa, choć nie tak idealna jak fotorealistyczna przedstawia wnętrze, w którym przedmioty, o wymiarach rzeczywistych zajmują docelowe miejsce.  Zdjęcie jest na tyle rzeczywiste, na ile umożliwia, to program i biblioteka systemowa. Do takiej wizualizacji dołączana jest specyfikacja materiałowa, czyli wykaz materiałów, jakie faktycznie będą w pomieszczeniu oraz informacja, gdzie można zakupić rzeczywiste wymieniony asortyment.

Powyższe wizualizacje różnią się ceną. Warto, wiec przemyśleć, czego potrzebujemy zamawiając wizualizacje, aby nie generować dodatkowych kosztów podczas tworzenia projektu.